in ,

Tehotnej žene, ktorá prišla do nemocnice na rutinnú kontrolu, urobili potrat. Lekári si pomýlili pacientky. Nemocnica sa k incidentu jasne vyjadrila!

Praha – V pondelok došlo vo Fakultnej nemocnici Bulovka v Prahe k desivému incidentu, keď zdravá tehotná žena, ktorá prišla len na rutinnú kontrolu, potratila po zákroku určenom pre inú pacientku. Tento fatálny omyl zamestnancov nemocnice mal tragické následky.

Fatálna chyba zamestnancov

Podľa vyhlásenia hovorkyne nemocnice Evy Stolejda Libigerovej pre CNN Prima News, došlo k zámene pacientiek, ktoré boli obe z Ázie a majú v Česku trvalý pobyt. Incident sa stal v dôsledku vážneho porušenia interných predpisov a nedbanlivosti zo strany zdravotníckeho personálu. Jedna z pacientiek bola tehotná a prišla na bežnú kontrolu, zatiaľ čo druhá mala absolvovať chirurgický zákrok, ktorý sa bežne vykonáva na liečbu gynekologických problémov alebo na ukončenie tehotenstva.

Tragické dôsledky nedorozumenia

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane

Prezidentka vyjadrila uznanie a podporu všetkým učiteľom: Napĺňate svoje poslanie napriek podmienkam, v akých pracujete

Prestaňte šíriť strach, vyzval Korčok. Pellegrini sa odmieta dištancovať od vyjadrení Šutaja Eštoka o zatiahnutí Slovenska do vojny