Taraba označil posledné prieskumy za totálne úlety, je to ako predaj auta so stočenými kilometrami

Ovplyvňovanie verejnej mienky zlými prieskumami je podľa neho nemysliteľné.

2.10.2023 (SITA.sk) – Prieskumy za posledné dva mesiace boli totálne úlety. Uviedol to poslanec parlamentu Tomáš Taraba (SNS) v rozhovore pre portál denníka Plus Jeden deň. Ako Taraba pripomenul, Republika mala v prieskumoch takmer desať percent a Progresívne Slovensko takmer 25 percent.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„To nie sú prieskumné agentúry, to sú normálne agitačné platformy, ktoré majú pomôcť mobilizovať politické strany a ich voličov v nejaký prospech,” uviedol Taraba a doplnil, že exit polly boli dôkazom toho, že prieskumné agentúry to buď nevedia robiť alebo to robia zámerne zle.

„Keď si pozriete, ako vyzerajú exit polly v Nemecku, v Rakúsku, vo Francúzsku, po ich zverejnení sa stav mení desatinami alebo stotinami percent. Tu ulietajú o päť až desať percent,” podotkol Taraba s tým, že ak ide o manipuláciu, tak to považuje za rovnaké podvádzanie, ako keď niekto predá auto so stočenými kilometrami.

Keď toto je možné riešiť, je podľa Tarabu možné a potrebné riešiť aj manipuláciu pri závažnej veci ako voľby. Ovplyvňovanie verejnej mienky zlými prieskumami je podľa neho nemysliteľné.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Volebný prieskum
Zdroj: SITA.sk – Taraba označil posledné prieskumy za totálne úlety, je to ako predaj auta so stočenými kilometrami © SITA Všetky práva vyhradené.