Systém volieb je nastavený bez možnosti akejkoľvek manipulácie, tvrdí Šimko

Prioritou je stopercentná transparentnosť organizácie volieb. 

22.6.2023 (SITA.sk) – Prioritou Ministerstva vnútra SR je zabezpečenie stopercentnej transparentnej organizácie volieb. Uviedol to v štvrtok šéf rezortu Ivan Šimko počas stretnutia s predsedom Štatistického úradu Petrom Peťkom.

Ako ministerstvo informovalo v tlačovej správe, odborníci z rezortu vnútra, ako aj štatistického úradu garantovali, že systém volieb je nastavený bez možnosti akejkoľvek manipulácie.

„Doviesť krajinu k predčasným parlamentných voľbám, ktoré sa budú konať 30. septembra a zabezpečiť ich riadny priebeh, je jednou z najvýznamnejších úloh súčasnej vlády. Jej gro organizácie je na pleciach ministerstva vnútra. Spolu s odborníkmi tému aktívne riešime a všetky procesy nastavujeme s cieľom maximálneho nastavenia pre plynulý bezproblémový priebeh volieb,” povedal minister.

Šimko sa v štvrtok zároveň zúčastnil aj na zasadnutí Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. „Každá politická strana môže do volebnej komisie nominovať svojho zástupcu a mať tak bezprostredný prístup k informáciám a samotnému procesu,” doplnil minister.

Viac k témam: manipulácia, Minister vnútra SR, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Transparentnosť, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Systém volieb je nastavený bez možnosti akejkoľvek manipulácie, tvrdí Šimko © SITA Všetky práva vyhradené.