in

Video plné emócií. Z trosiek domu vytiahli po zemetrasení živé dievčatko

 

Sýria je krajina, kde si obyvatelia v posledných rokoch zažívajú mnoho tráum. Po vojne, ktorá zúrila aj v oblasti Aleppo, zasiahlo túto oblasť ničivé zemetrasenie. Okamžite po zemetrasení sa začala záchranná akcia s cieľom minimalizovať straty na ľudských životoch.

Záchranným zložkám pri záchrane pomáhajú členovia dobrovoľníckej skupiny Biele helmy v Sýrii, ktorí počas mrazivej noci z pondelka na utorok vlastnými rukami prehrabávali trosky domov a hľadali ľudí, ktorí pondelkové ničivé zemetrasenie prežili. Keďže zemetrasenie prišlo v noci, mnoho ľudí nestihlo opustiť svoje domovy, z ktorých nie málo bolo v zlom technickom stave v dôsledku vojny.

Aj táto krutá udalosť potvrdila, že zázraky sa deju, a tak sa členovia dobrovoľníckej skupiny pochválili záchranou malého dievčatka, ktoré len o vlások ušlo smrti. Neďaleko miesta záchrany sa stal ďalší zázrak, keď z trosiek vytiahli 10-ročného chlapca. Keďže sa ničivé zemetrasenie postaralo o zrútenie desiatok budov a domov, je naozaj zázrakom, že deti prežili bez väčších zranení a neublížili im kusy betónu či železné roxory.

Turecko a Sýriou zasiahlo silné zemetrasenie s magnitúdou 7,8, ktoré si doposial vyžiadalo v oboch krajinách predbežne vyše 5000 obetí.

 

VIDEO: Záchrana malého dievčatka spod sutín

 

 

 

Čaputová novozvoleného českého prezidenta Pavla pozná ďaleko menej ako Zemana, no na spoluprácu sa teší

Dodávky zbraní zo Západu predlžujú vojnu na Ukrajine a vťahujú NATO do konfliktu, tvrdí Šojgu