Súd má schvaľovať dohodu o vine a treste s „kajúcnikom“, Slobodník trestnú činnosť priznáva

Slobodník je stíhaný vo viacerých trestných kauzách, pričom v niektorých bolo trestné stíhanie voči nemu zastavené.

19.8.2023 (SITA.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na pondelok 21. augusta verejné zasadnutie, na ktorom má schvaľovať dohodu o vine a treste medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a bývalým policajným funkcionárom Bernardom Slobodníkom.

Dvojročný trest väzenia

Ako vyplynulo z iného súdneho pojednávania, prokurátor pre bývalého šéfa Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry za tri korupčné skutky navrhuje dvojročný trest väzenia podmienečne odložený na dobu troch rokov.

Dohoda sa týka troch skutkov. Ide konkrétne o prijatie úplatku v kauze Valčeky, v rámci ktorej bol vyšetrovaný príbuzný exministra Petra Žigu Štefan Žiga, ďalej v kauze, v ktorej je obvinený poslanec parlamentu Martin Borguľa a tiež v prípade Miroslava J.

Trestnú činnosť priznáva

Slobodník je stíhaný vo viacerých trestných kauzách, pričom v niektorých bolo trestné stíhanie voči nemu zastavené, prípadne má podmienečne odložené vznesenie obvinenia.

Bývalý policajný funkcionár ako „kajúcnik” trestnú činnosť priznáva a v rámci svojich svedeckých výpovedí usvedčuje aj iné osoby v rôznych kauzách.

Viac k témam: Dohoda o vine a treste, Kajucnik, kauza Valčeky, Korupcia, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Súd má schvaľovať dohodu o vine a treste s „kajúcnikom“, Slobodník trestnú činnosť priznáva © SITA Všetky práva vyhradené.