in ,

Štátne médiá po vzbure bagatelizujú výsledky wagnerovcov na bojisku

1.7.2023 (SITA.sk) – Po minulotýždňovej krátkej vzbure wagnerovcov proti ruskej vláde začali ruské štátne médiá bagatelizovať dôležitosť tejto žoldnierskej skupiny, ktorá sa na Ukrajine zviditeľnila predovšetkým niekoľkomesačným obliehaním Bachmutu. Poukázal na to web Kyev Independent.

V nedávnom vysielaní ruský Prvý kanál porovnal boje o Bachmut a Mariupoľ. V hodnotení uviedol, že Mariupoľ na pobreží Azovského mora bol v skutočnosti dôležitejší ako Bachmut, pričom „oslobodenie“ Mariupoľa trvalo len 71 dní, na rozdiel od desaťmesačného obliehania Bachmutu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Mariupoľ bol dobytý vojakmi ruskej armády, zatiaľ čo v bojoch o Bachmut sa angažovali predovšetkým žoldnieri z Wagnerovej skupiny. Prvý kanál uviedol, že že Bachmut „nie je najdôležitejším mestom v prvej línii“ v porovnaní s Mariupoľom. Ten istý kanál pritom 21. mája označil dobytie Bachmutu wagnerovcami za „udalosť historického rozsahu“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Štátne médiá po vzbure bagatelizujú výsledky wagnerovcov na bojisku © SITA Všetky práva vyhradené.

Prokuratúra v Kazachstane eviduje pokusy o nábor obyvateľov na boj v ruskej armáde

Nechutnejšie zábery si nevidel! Žena mu najprv dala prst do…., potom ho spoločne oblízli. Nasledovalo romantické objatie. Je to recept na lásku?