in ,

Spoločnosť Gorenje získala prestížny certifikát kvality EQTM

4.4.2024 (SITA.sk) – Spoločnosť Gorenje, člen skupiny Hisense Europe a jeden z popredných európskych výrobcov domácich spotrebičov, získala certifikát Európskej značky kvality (EQTM) za svoje moderné a praktické spotrebiče do kuchyne a pre starostlivosť o bielizeň. Tento certifikát je prestížnym a uznávaným uznaním výnimočnosti a environmentálnej zodpovednosti, ktoré sa udeľuje len najlepším výrobcom tovaru a poskytovateľom služieb v celej Európe.

Európska organizácia pre kvalitu: podpora výnimočnosti od roku 1956

Európska organizácia pre kvalitu (EOQ) bola založená v roku 1956 a je nezávislým neziskovým združením, ktoré pôsobí ako propagátor zásad kvality s vplyvom presahujúcim geografické hranice. Opiera sa o rozsiahlu sieť odborníkov a spoločností z európskych krajín i mimo nich. Prostredníctvom svojich iniciatív významne prispieva k rozvoju kvality a zohráva zásadnú úlohu pri formovaní európskej spoločnosti.

Zavedenie novej značky kvality EQTM – novinka na európskej úrovni

V prostredí plnom rôznych vyhlásení o kvalite, certifikátov a viac či menej dôveryhodných ocenení zaviedla EOQ novú európsku značku kvality (EQTM). Certifikát EQTM zaručuje, že výrobky spĺňajú prísne normy kvality a bezpečnosti a zároveň zohľadňujú životné prostredie a spoločnosť.

Certifikát EQTM sa vzťahuje na širokú škálu najobľúbenejších spotrebičov Gorenje do kuchyne aj pre pranie – od rúr, voľne stojacich sporákov, varných dosiek, umývačiek riadu až po práčky. Na získanie prestížneho certifikátu EQTM musia výrobky spĺňať prísne kritériá: musia byť na trhu minimálne tri roky a ich kvalita sa musí neustále zlepšovať, minimálne 60 % komponentov musí pochádzať z európskych zdrojov a zákazníci musia byť rôznorodí. Okrem toho musia byť výrobky originálne, nie napodobeniny a v prípade potreby je treba doložiť príslušné práva duševného vlastníctva. Okrem toho musí spokojnosť zákazníkov trvalo presahovať 90 %.

Sme veľmi hrdí na to, že nám bol udelený certifikát Európskej značky kvality. Veríme, že je dôkazom nášho záväzku k vysokej kvalite a inováciám, ktoré sú súčasťou nášho poslania zjednodušovať život,” uviedol Gregor Gržina, generálny riaditeľ spoločnosti Gorenje.

Viac informácií: sk.gorenje.com

Informačný servis

Viac k témam: Certifikát, certifikát kvality, EQTM, PR
Zdroj: SITA.sk – Spoločnosť Gorenje získala prestížny certifikát kvality EQTM © SITA Všetky práva vyhradené.

Začalo platiť volebné moratórium. Aká hrozí pokuta za jeho porušenie?

Európsky súd pre ľudské práva oznámil vláde desiatky nových sťažností voči Slovensku, niektoré sa týkajú protipandemických opatrení