SNS je pripravená vládnuť so Smerom a Hlasom, podľa Danka musí vláda Ódora skončiť čo najskôr (video)

Uviedol to predseda SNS po dnešnom sneme strany.

7.10.2023 (SITA.sk) – Slovenská národná strana (SNS) je pripravená zúčastniť sa na vláde v zložení Smer-SD, Hlas-SD a SNS, no pripravená je aj na podporu menšinovej vlády.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Koniec vlády Ľudovíta Ódora

Uviedol to predseda SNS Andrej Danko po dnešnom sneme strany s tým, že SNS ide najmä o to, aby vláda Ľudovíta Ódora skončila čo najskôr. Ako Danko vysvetlil, nesúhlasia s opatreniami Ódorovej vlády a ani s krokmi vlády za posledného tri a pol roka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„SNS si uvedomuje situáciu, v akej je dnes Slovensko. Pre nás je priorita, aby mohla vzniknúť vláda, ktorá bude založená na národných kresťanských a sociálnych pilieroch,” vyhlásil Danko s tým, že sa SNS uzniesla na tom, že absolútne rešpektuje výsledky volieb.

Politika KDH

„Uvedomujeme si, že situácia je zložitá. Vidíme nejasné stanoviská aj potenciálnych partnerov. Osobitne som chcel povedať, že nerozumiem politike KDH. Pre mňa ako predsedu SNS je dôležité v pondelok na prvom stretnutí nášho poslaneckého klubu zadeklarovať, že tou absolútnou prioritou je vznik novej vlády a my sme pripravení sa tejto vlády zúčastniť,” uviedol predseda SNS, ktorý súčasne informoval, že zložil funkciu predsedu SNS a poďakoval za mandát.

„Dostal som opätovne dôveru a so mnou ju dostali aj podpredsedovia,” dodal Danko. Ako ďalej predseda SNS uviedol, že ak by sa Robert Fico (Smer-SD) rozhodol pre vládu zloženú zo Smeru, Hlasu a KDH, podporia aj takú vládu, pretože prioritou SNS je nová vláda.

Dehonestujúce reportáže

Danko sa po sneme strany ohradil aj voči útokom niektorých médií. „Mrzia ma dehonestujúce reportáže, vidím krvavé oči niektorých médií a nech sa nečudujú, že na pôdu SNS ich nepustím. Verím, že si aj médiá uvedomujú, že ak požadujú od nás slušnosť, tak aspoň budú mať elementárnu slušnosť aj k našej práci,” vyhlásil Danko s tým, že SNS si svoje mandáty zaslúži.

„Pozíciu sme získali vo voľbách a pýtam sa, prečo niektoré médiá nedokážu rešpektovať výsledky volieb,” doplnil predseda SNS a zdôraznil, že SNS je jednotná a nebude sa za každú cenu tlačiť do vlády.

Pellegriniho rozhodnutie

„Sme v očakávaní, ako sa rozhodne Peter Pellegrini (Hlas-SD) a verím, že budúci týždeň budú rokovania napredovať. Po výstupe zo snemu SNS som pripravený informovať v pondelok o 14:00 aj prezidentku SR Zuzanu Čaputovú,” uviedol Danko a na záver doplnil, že pozícia SNS je jasná a nemenná.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie)

„Každý, kto hovorí o nejakej nejednotnosti či už v strane, alebo v klube, pracuje s klamlivými informáciami, nezakladá sa to na pravde a dôrazne sa voči útokom na mojich kolegov a stranu ohradzujem,” uzavrel Danko.

Viac k témam: menšinová vláda, Nová vláda, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Smer-SD, Prezidentka SR, slovenský premiér
Zdroj: SITA.sk – SNS je pripravená vládnuť so Smerom a Hlasom, podľa Danka musí vláda Ódora skončiť čo najskôr (video) © SITA Všetky práva vyhradené.