in ,

Slovenských skautov úspešne evakuovali, tajfún Khanun má Južnú Kóreu zasiahnuť už čoskoro

9.8.2023 (SITA.sk) – Táborisko SaeManGeum s 86-člennou slovenskou výpravou sa úspešne presťahovalo, skauti v súčasnosti bývajú v meste Incheon neďaleko Soulu v Južnej Kórei. Desaťtisíce účastníkov 25. Svetového skautského jamboree muselo táborisko opustiť pre blížiaci sa tajfún Khanun, ktorý má v oblasti zasiahnuť zo stredy na štvrtok.

Vedúci slovenskej výpravy skonštatovali, že presun prebehol hladko a v pokoji. Náhradný program pre skautov ešte nie je známy, očakáva sa však, že bude zameraný na spoznávanie kultúry a lokality, v ktorej sa nachádzajú.

Ako ďalej v tlačovej správe informovala tajomníčka Rady pre komunikáciu Slovenského skautingu Mária Dirgová, slovenskí skauti a skautky sú v poriadku, zdraví, no mierne sklamaní, že sa museli oddeliť od svojich nových skautských kamarátov.

Slovenský skauting je veľmi hrdý na členov a dospelých dobrovoľníkov výpravy, že svojím zodpovedným a organizovaným správaním dopomohli k hladkému presunu takejto obrovskej skupiny ľudí,” uviedla členka správnej rady Slovenského skautingu Katarína Korytková.

Viac k témam: Skauti, Tajfún, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Slovenských skautov úspešne evakuovali, tajfún Khanun má Južnú Kóreu zasiahnuť už čoskoro © SITA Všetky práva vyhradené.

Slovensko pošle pomoc Slovinsku, štyri ťažké pásové rýpadlá budú odstraňovať následky škôd po povodniach (video+foto)

Zelenskyj považuje protiofenzívu za náročnú, ale Rusko vraj môže ukončiť vojnu rýchlejšie a bez obetí