Šimečka: Pellegrini bol od začiatku rozhodnutý, že pôjde so Smerom (video)

Michal Šimečka zároveň pripomenul, že sa bol napriek lepšiemu volebnému výsledku PS ochotný vzdať postu premiéra v prospech Petra Pellegriniho, čo by bolo bezprecedentným rozhodnutím. 

10.10.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini bol od začiatku rozhodnutý, že pôjde do vlády so stranou Smer-SD. Na utorňajšej tlačovej konferencii to skonštatoval šéf hnutia progresívne Slovensko Michal Šimečka.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Zároveň pripomenul, že sa bol napriek lepšiemu volebnému výsledku PS ochotný vzdať postu premiéra v prospech Pellegriniho, čo by bolo bezprecedentným rozhodnutím. Rovnako boli progresívci podľa neho s Hlasom ochotní rokovať aj o obsadení ministerstva vnútra.

„Oni odmietli rokovania, ktoré ešte ani nezačali,” povedal Šimečka na margo Hlasu. Jeho hnutie pritom podľa neho v posledných dňoch robilo všetko pre to, aby vznikla vláda bez Roberta Fica. „Naozaj denne sme komunikovali s predsedami strán tej potencionálnej štvorkoalície,” uviedol Šimečka. Zároveň sa poďakoval KDH, ako aj SaS za ochotu viesť rokovania.

Smerom k novovznikajúcej koalícii Smeru, Hlasu a SNS Šimečka odkázal, že progresívci budú tvrdou opozíciou. „Nebudú to s nami mať ľahké,” dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda hnutia Progresívne Slovensko, Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: SITA.sk – Šimečka: Pellegrini bol od začiatku rozhodnutý, že pôjde so Smerom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.