Šimečka je ochotný vzdať sa postu premiéra, na ťahu je Pellegrini, tvrdí KDH a je otvorené ďalej rokovať

Po rokovaní predsedníctva naďalej platí, že KDH do vlády so stranou Smer nevstúpi.

6.10.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka je ochotný vzdať sa postu premiéra novej vlády. Tvrdí to KDH.

„Veci sa pohli dopredu a po tom, ako je Michal Šimečka pripravený upustiť od postu premiéra, je na ťahu Peter Pellegrini. My sme otvorení ďalej rokovať o čo najlepšej alternatíve pre Slovensko, naše programové priority a červené čiary pritom naďalej platia,“ uviedli kresťanskí demokrati po rokovaní svojho predsedníctva.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Zobraziť fotogalériu k článku:
Predčasné voľby na Slovensku 2023 (fotografie)

Po rokovaní predsedníctva naďalej platí, že KDH do vlády so stranou Smer nevstúpi. „KDH zároveň odmieta hrať hru Roberta Fica a Petra Pellegriniho, ktorí sú podľa medializovaných informácií už dohodnutí na zostavení budúcej vlády,“ dodala strana.

Prioritou KDH zostáva aj naďalej zásadné zlepšenie situácie v zdravotníctve, školstve, pomoc rodinám, seniorom a ľuďom v núdzi, zachovanie špeciálnej prokuratúry a nezasahovanie do vyšetrovaní.

„Pričom sme proti zavedeniu registrovaných partnerstiev a ich postaveniu na úroveň manželstva muža a ženy,“ konštatovali kresťanskí demokrati.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Šimečka je ochotný vzdať sa postu premiéra, na ťahu je Pellegrini, tvrdí KDH a je otvorené ďalej rokovať © SITA Všetky práva vyhradené.