Rusko vyšle na oslavy konca kórejskej vojny do Pchjongjangu delegáciu, ktorú povedie minister obrany Šojgu

Na oslavy výročia pošle delegáciu do Severnej Kórei aj Čína.

25.7.2023 (SITA.sk) – Ruská vojenská delegácia sa tento týždeň v Severnej Kórei zúčastní na oslavách 70. výročia konca kórejskej vojny.

Delegáciu, ktorá bude v Kórejskej ľudovodemokratickej republike (KĽDR) od 25. do 27. júla, povedie minister obrany Sergej Šojgu.

Vzájomné vzťahy sú dobré

Ruské ministerstvo obrany na komunikačnej platforme Telegram uviedlo, že návšteva „pomôže posilniť rusko-severokórejské vojenské väzby a bude dôležitou etapou rozvoja spolupráce medzi oboma krajinami“. Informuje o tom spravodajský portál Politico.

Politico pripomína, že rusko-severokórejské vzťahy zostávajú dobré aj počas vojny na Ukrajine, ktorá v značnej miere izolovala Rusko vo svetovej komunite.

Chýbať nebudú ani Číňania

Vlani Rusko od KĽDR kúpilo milióny delostreleckých granátov a rakiet. Západné sankcie narušili schopnosť Ruska nakupovať zbrane a elektroniku, v dôsledku čoho sa Moskva obrátila na Severnú Kóreu a Irán.

Na oslavy výročia pošle delegáciu do Pchjongjangu aj Čína. Je to prvá uznaná cesta odkedy KĽDR uzavrela svoje hranice pre pandémiu COVID-19.

Viac k témam: Kórejská vojna, Oslavy
Zdroj: SITA.sk – Rusko vyšle na oslavy konca kórejskej vojny do Pchjongjangu delegáciu, ktorú povedie minister obrany Šojgu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdá sa, že máte vypnuté reklamy

Náš obsah nás stojí enormné množstvo času, nápadov a síl. Prosíme, vypnite si AdBlocker. Ďakujeme!

Refresh