Rusko už nie je schopné ochrániť obyvateľov pred vojnou, tvrdia Briti a očakávajú rýchlejší odvod mužov do armády

Podľa Britov je v súčasnosti prioritnou úlohou ruských úradov zaviesť zmeny v legislatíve, ktoré umožnia rýchlejší odvod väčšieho počtu mužov do armády.

31.7.2023 (SITA.sk) –
https://cdn.sita.sk/sites/34/2023/07/rusko-uz-nie-je-schopne-ochranit-obyvatelov-pred-vojnou.mp3

Najnovšie útoky bezpilotných lietadiel na ruskú metropolu Moskva a urýchlenie odvodov do armády ukazujú, že Kremeľ už nie je schopný chrániť vlastné obyvateľstvo pred vojnou.

Zapletenie sa do nepriateľských akcií

V najnovšej správe o vojne na Ukrajine to uviedla britská spravodajská služba, informuje portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zvýšenie pravdepodobnosti zapletenia sa do nepriateľských akcií, útokov bezpilotných lietadiel na Moskvu, mimoriadna úroveň vnútornej represie a nedávna vzbura wagnerovcov poukazujú na neschopnosť ruského štátu ochrániť obyvateľstvo pred vojnou,“ uvádza sa v správe.

Väčší odvod mužov do armády

Podľa Britov je v súčasnosti prioritnou úlohou ruských úradov zaviesť zmeny v legislatíve, ktoré umožnia rýchlejší odvod väčšieho počtu mužov do armády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rozviedka pripomína, že ruská Štátna duma v polovici júla zvýšila maximálny vek brannej povinnosti z 27 na 30 rokov, minimálny vek ponechala na 18 rokov.

Britská rozviedka cez víkend informovala, že žoldnieri z Wagnerovej skupiny dorazili do Bieloruska väčšinou bez svojej ťažkej techniky, pretože ju museli odovzdať ruskému ministerstvu obrany.

Viac k témam: Kremeľ, Mobilizácia, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusko už nie je schopné ochrániť obyvateľov pred vojnou, tvrdia Briti a očakávajú rýchlejší odvod mužov do armády © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdá sa, že máte vypnuté reklamy

Náš obsah nás stojí enormné množstvo času, nápadov a síl. Prosíme, vypnite si AdBlocker. Ďakujeme!

Refresh