Rusko podľa Shappsa nesmie vyhrať vojnu, diktátorské režimy by v tom prípade mohli zaútočiť na Západ

Režimy, ktoré neveria v demokraciu ako Irán, Čína a Severná Kórea, pozorujú vojnu na Ukrajine, povedal britský minister obrany.

2.2.2024 (SITA.sk) – Západ podľa britského ministra obrany Granta Shappsa musí zabezpečiť, aby Rusko svoju vojnu na Ukrajine prehralo. V opačnom prípade riskuje, že ho napadnú diktátorské režimy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Režimy, ktoré neveria v demokraciu“, pozorujú vojnu na Ukrajine a mohli by začať útočiť na Západ, ak by dospeli k záveru, že „stráca energiu“, povedal Shapps pre denník The Telegraph. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Všetci to pozorujú – Iránci sa pozerajú. Stratili sme energiu, stratili sme vytrvalosť a odchádzame? Čína sa bude pozerať do Indo-Pacifiku, Severná Kórea sa bude pozerať. Je životne dôležité pre naše vlastné národné záujmy a rozhodne pre západný civilizovaný svet, aby bola Ukrajina úspešná pri obrane svojej krajiny,” povedal šéf britského rezortu diplomacie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Britský minister obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Rusko podľa Shappsa nesmie vyhrať vojnu, diktátorské režimy by v tom prípade mohli zaútočiť na Západ © SITA Všetky práva vyhradené.