Ruskí okupanti už zničili viac ako 60 ukrajinských kultúrnych pamiatok, vyhlásil Zelenskyj (video)

Zelenskyj taktiež informoval o tom, že pri utorňajšom ruskom útoku s použitím rakiet S-300 na múzeum v Kupiansku v Charkovskej oblasti prišli o život dve ženy.

26.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že ruskí okupanti v doterajšom priebehu vojny zničili alebo poškodili „viac ako 60 múzeí a galérií“ v rôznych regiónoch Ukrajiny. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj taktiež informoval o tom, že pri utorňajšom ruskom útoku s použitím rakiet S-300 na múzeum v Kupiansku v Charkovskej oblasti prišli o život dve ženy. Spomenuté mesto sa nachádza asi desať kilometrov od frontovej línie.

Zelenskyj zároveň doplnil, že pri nedávnych ruských útokoch v Chersonskej oblasti bol zničený kostol. „Tento kostol sa stal jedným zo stoviek kostolov a modlitební zničených ruskými útokmi.“

Prezident uviedol, že ruské sily vnikli do domu krymskotatárskeho aktivistu Abdurešita Džepparova na okupovanom Kryme.

„Je to jeden z predstaviteľov národného hnutia Krymských Tatárov, aktivista za ľudské práva, občan Ukrajiny. Nie je známe, kde je teraz, čo sa s ním deje.“

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kupiansk, raketa S-300, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Ruskí okupanti už zničili viac ako 60 ukrajinských kultúrnych pamiatok, vyhlásil Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdá sa, že máte vypnuté reklamy

Náš obsah nás stojí enormné množstvo času, nápadov a síl. Prosíme, vypnite si AdBlocker. Ďakujeme!

Refresh