Ruské útoky zničili behom deviatich dní 180-tisíc ton obilnín, tvrdí ukrajinské ministerstvo zahraničia

Rusi niekoľkokrát podnikli letecké útoky na ukrajinské prístavy po tom, čo Moskva odstúpila od čiernomorskej dohody o obilí.

31.7.2023 (SITA.sk) – Ruské letecké útoky na ukrajinské prístavy zničili v priebehu deviatich dní tohto mesiaca približne 180-tisíc ton obilnín. Ako referuje web news.sky.com, informovalo o tom v pondelok ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí.

„Po odstúpení od obilnej dohody Rusko spáchalo ďalšiu sériu vojnových zločinov ostreľovaním ukrajinských prístavných miest a skladov obilia. Tu je výpočet toho, čoho sa dopustili počas prvých deviatich dní. Musíme zastaviť ruskú hru s hladom a zaistiť globálnu potravinovú bezpečnosť už teraz,“ uviedlo ministerstvo v statuse na Twitteri.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ozbrojené sily Vladimira Putina niekoľkokrát podnikli letecké útoky na ukrajinské prístavy po tom, čo Rusko odstúpilo od čiernomorskej dohody o obilí, ktorá Ukrajine umožnila bezpečne vyvážať obilie.

Po ruskej invázii na Ukrajinu utrpel export obilia z Ukrajiny a potravín a hnojív z Ruska ťažkú ranu. Toto prerušenie dodávok viedlo k prudkému nárastu cien, čím sa zhoršila globálna potravinová kríza.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: čiernomorská obilná dohoda, obilie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruské útoky zničili behom deviatich dní 180-tisíc ton obilnín, tvrdí ukrajinské ministerstvo zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdá sa, že máte vypnuté reklamy

Náš obsah nás stojí enormné množstvo času, nápadov a síl. Prosíme, vypnite si AdBlocker. Ďakujeme!

Refresh