in ,

Ruské útočné operácie na východe Ukrajiny pravdepodobne vyčerpali dynamiku

22.8.2022 (Webnoviny.sk) – Rusi v najbližších mesiacoch pravdepodobne nebudú schopní vyčleniť dostatok zdrojov na žiadnu útočnú operáciu a nebudú schopní dobyť ďalšie územia, pokiaľ sa veci nevyvinú „nepredvídateľným spôsobom”. V najnovšom hodnotení to uvádza americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Zásadnejší vojenský problém

Inštitút informuje, že ruské útočné operácie na východe Ukrajiny pravdepodobne vyčerpali dynamiku, ktorú získali koncom júla.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Neschopnosť Rusov zúročiť predchádzajúce úspechy okolo Bachmutu a Avdijivky je príkladom zásadnejšieho ruského vojenského problému – neschopnosti premeniť taktické úspechy na operačné,” uvádza ISW.

Ukrajinci majú dostatok času

Ruské sily podľa inštitútu sústavne nedokážu využiť taktické prielomy na manévrovanie do tylových oblastí alebo znefunkčnenie významnej časti ukrajinských obranných línií.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Preto neustále dávajú Ukrajincom čas, aby sa takticky stiahli z boja a obnovili obranné pozície, proti ktorým musia Rusi podnikať nové útoky.

ISW dodáva, že tento nedostatok pravdepodobne zabráni Rusku dosiahnuť výrazné územné zisky v najbližších mesiacoch, pokiaľ nenastanú zásadné zmeny na bojisku.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské útočné operácie na východe Ukrajiny pravdepodobne vyčerpali dynamiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Podľa prieskumu agentúry GfK ponúka Kaufland najviac vystavení slovenských produktov

Školy a nemocnice sa majú riadiť potravinovým semaforom, navrhuje poslanec za hnutie Sme rodina