in ,

Rusi utekajúci pred mobilizáciou nedostanú Lotyšské víza, tvrdí tamojší minister zahraničia

21.9.2022 (Webnoviny.sk) – Lotyšsko nebude vydávať humanitárne ani iné víza ruským občanom, ktorí sa vyhýbajú mobilizácii. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedol lotyšský minister zahraničia Edgars Rinkevičs s tým, že jeho krajina tiež nebude meniť hraničné obmedzenia pre ruských občanov s vízami do schengenského priestoru, ktoré sú v platnosti od 19. septembra.

V spojitosti s „čiastočnou mobilizáciou“ v Rusku plánuje Lotyšsko konzultovať spoločné kroky so spojencami a partnermi, uviedol tiež Rinkevičs. „Je potrebné diskutovať o ďalšej podpore pre Ukrajinu a o prípadných dodatočných bezpečnostných opatreniach v regióne,“ skonštatoval. Šéf lotyšskej diplomacie tiež vyzval, na odolanie ruskému vydieraniu a skonštatoval, že „Rusko je dnes pre Európu a svetový mier také nebezpečné, ako bolo nacistické Nemecko v minulom storočí“.

Ruský prezident v stredu ráno vyhlásil „čiastočnú mobilizáciu“ približne 300-tisíc rezervistov a obvinil Západ z „jadrového vydierania“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Víza, Vojenská mobilizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi utekajúci pred mobilizáciou nedostanú Lotyšské víza, tvrdí tamojší minister zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.

Lewandowski dostal od Ševčenka kapitánsku pásku v ukrajinských farbách, hrdo ju chce nosiť počas MS 2022

Calzona chce v podaní zverencov dobrý futbal, kapitánom pod jeho vedením bude Škriniar