in ,

Roskoványi zostalo osvedčenie o bezpečnostnej previerke. Spomínal ju Kočner, Susko ju však považuje za skúsenú odborníčku

7.2.2024 (SITA.sk) – Nová štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Katarína Roskoványi absolvovala bezpečnostný pohovor s príslušníkmi Národného bezpečnostného úradu a po jeho absolvovaní jej osvedčenie o bezpečnostnej previerke zostalo naďalej v platnosti.

Uvádza sa to v stanovisku ministerstva spravodlivosti k medializovaným informáciám, že sa jej meno objavilo v komunikáciách podnikateľa Mariana Kočnera. Podľa rezortu však bola predmetná komunikácia vedená tretími osobami a ani z nej nevyplýva, že by o nej Roskoványi vedela.

„Minister spravodlivosti SR Boris Susko považuje Katarínu Roskoványi za skúsenú odborníčku v oblasti práva, čo dokazuje aj jej doterajšia prax i publikačná činnosť a je presvedčený, že na poste štátnej tajomníčky bude prínosom,” uviedol rezort. Zároveň doplnil, že po jej nástupe ministerstvo pristúpi k zmene organizačnej štruktúry tak, aby bol zabezpečený plynulý chod rezortu, vzhľadom na množstvo agendy, ktorú má rezort v gescii.

Vláda SR na zasadnutí v utorok 6. februára rozhodla, že novou štátnou tajomníčkou rezortu spravodlivosti bude Katarína Roskoványi. Podľa medializovaných informácií Kočner spomínal Roskoványi ako sebe blízku osobu, keď si v januári 2018 písal s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom, koho všetkého má „podchyteného”.

Viac k témam: Bezpečnostná previerka, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister spravodlivosti SR, Nová štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti
Zdroj: SITA.sk – Roskoványi zostalo osvedčenie o bezpečnostnej previerke. Spomínal ju Kočner, Susko ju však považuje za skúsenú odborníčku © SITA Všetky práva vyhradené.

Jubilejný 20. ročník súťaže ZlatyErb.sk o najlepšiu internetovú stránku samospráv za rok 2023

Ukrajinská armáda bude mať samostatnú zložku vyzbrojenú dronmi, uviedol prezident Zelenskyj