- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rekonštrukcia Trnavského mýta by mala skončiť v lete, priestor budú strážiť kamery a SBS

0 18

- Reklama -

BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) – Termín ukončenia rekonštrukcie podchodu na Trnavskom mýte v Bratislave v lete tohto roka bude zachovaný. Povedal to na utorkovom brífingu primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Dodal, že v súčasnosti demontovali staré eskalátory a pripravujú osadenie nových. “Robiť sa bude tepelná izolácia, kanalizácia či stropy. Tie by aj po rekonštrukcii mali byť v rovnakej výške ako teraz, podchod tak bude svetlejší a vzdušnejší,“ uviedol ďalej Nesrovnal.

Podľa generálneho riaditeľa investora rekonštrukcie, spoločnosti Immocap Group Martina Šramka v podchode ukončili búracie práce a aktuálne upravujú povrchy a podlahy.

Čiastočne zrenovujú aj električkové zastávky

Ostatní čítajú
1 z 6 173

“Robí sa tiež stavba zvislých konštrukcií, je potrebné vymeniť elektroinštaláciu vrátane rozvodných skríň či potrubí. Nová bude aj kanalizácia. Fasády nájomných priestorov začneme osádzať niekedy v marci,“ priblížil harmonogram rekonštrukčných prác v podchode Šramko. Rekonštrukcia podchodu bude stáť 2,5 milióna eur, hlavné mesto dá na eskalátory a výťahy 1,2 milióna eur.

Odporúčame:
Budova prekladiska v Čiernej nad Tisou nevyhovuje, štátne železnice a Cargo ju plánujú opraviť

- Reklama -

Priestor podchodu začali obnovovať v októbri 2017 a investor tu plánuje vytvoriť prevádzky pre ľudí, ktorí využívajú mestskú hromadnú dopravu a pre ľudí, ktorí idú do tržnice alebo do blízkeho obchodného centra. Chýbať nebudú malé potraviny, občerstvenie či trafika.

Obnovia tiež všetky vstupy do podchodu a súčasťou obnovy bude aj čiastočná renovácia električkových zastávok. Po obnove bude vynovený priestor strážiť kamerový systém a 24-hodinová bezpečnostná služba.

Dôležitý dopravný uzol

Podchod bez eskalátorov bude mať Immocap Group za nájomné jedno euro na pätnásť rokov. Podmienkou je minimálna investícia 1 082 790 eur bez DPH a dodržanie harmonogramu prác. Firma a bratislavský magistrát podpísali nájomnú zmluvu v novembri 2016, po nej Immocap Group predložil rozpracovanú projektovú dokumentáciu revitalizácie podchodu hlavnému mestu na schválenie.

Trnavské mýto je dôležitý dopravný uzol a križovatka v mestskej časti Nové Mesto. Je to križovatka ulíc Šancová, Vajnorská, Trnavská cesta a Krížna. Cez Trnavské mýto prechádza električková trať na Vajnorskú, Miletičovu a Krížnu ulicu a trolejbusová trať z Miletičovej na Šancovú ulicu.

Viac k témam: Bratislava, Ivo Nesrovnal, Trnavské mýto
Zdroj: Webnoviny.sk – Rekonštrukcia Trnavského mýta by mala skončiť v lete, priestor budú strážiť kamery a SBS © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -