- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rastislav kládol aktívny odpor a policajtov kopal do rebier, hrozí mu niekoľkoročné väzenie

0 10

- Reklama -

BRATISLAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) – Zo zločinu útoku na verejného činiteľa vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície v Novom Meste nad Váhom obvinil 29-ročného Rastislava.

Predviedli ho v putách

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa trenčianskej polície Elena Antalová, hliadka Rastislava v nedeľu večer od reštaurácie v Hornej Strede predviedla s putami na rukách na policajné oddelenie, aby zistila jeho totožnosť, lebo sa policajtom odmietol preukázať dokladom totožnosti.

Odporúčame:
Foto: Kriminalisti zadržali pri prehliadke takmer 6-tisíc dávok drogy, obvinili troch mužov

Ostatní čítajú
1 z 6 257

“Rastislav začal klásť aktívny odpor a napádať zasahujúcich policajtov. Kopal ich do rebier a udieral okolo seba hlavou a ramenami. Jeden z útokov kolenom smeroval na hrudník zasahujúceho policajta. Hliadka následne vyzvala muža, aby upustil od protiprávneho konania. V zmysle zákona policajti použili hmaty a chvaty na prekonanie jeho odporu a odvrátenie útoku,” uviedla Antalová.

- Reklama -

Tretí útok na policajtov

Jeden z dvojice policajtov utrpel zranenie, z ktorého sa bude liečiť sedem dní a ďalší utrpel zlomeninu záprstnej kosti, ktoré si vyžiada liečenie do 28 dní. Obvinený sa útoku na verejného činiteľa nedopustil prvýkrát.

Odporúčame:
Pod oknami nemocnice v Bratislave našli telo mŕtveho muža, prípad vyšetruje polícia

“V krátkom čase ide už o jeho tretí útok na policajtov, uviedol, že sa rád bije s policajtmi,” dodala hovorkyňa. Vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. Sudca Okresného súdu v Novom Meste nad Váhom bude vo štvrtok  rozhodovať o jeho väzobnom stíhaní. Za tento skutok obvinenému Rastislavovi v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Viac k témam: Polícia SR, útok na policajta
Zdroj: Webnoviny.sk – Rastislav kládol aktívny odpor a policajtov kopal do rebier, hrozí mu niekoľkoročné väzenie © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -