in ,

Programové vyhlásenie vlády je kompromis volebných programov, tvrdí Richter

19.11.2023 (SITA.sk) – Programové vyhlásenie vlády je kompromisom volebných programov strán, ktoré utvorili vládnu koalíciu.

Požiadavky jednotlivých rezortov

V diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS to zdôraznil šéf poslaneckého klubu strany Smer-SD Ján Richter.

Doplnil, že podobu dokumentu ovplyvňujú aj požiadavky jednotlivých rezortov alebo napríklad európske dokumenty a záväzky z nich vyplývajúce.

„A to sa spracuje. Ani jedna z tých politických strán nemôže byť víťaz a nemôže byť porazený. Tam musí byť nejaký kompromis,” vyhlásil Richter.

Strohé politické programy

Doplnil, že v programovom vyhlásení je premietnutý mandát, ktorý koaličné strany získali vo voľbách od voličov.

Podľa opozičného poslanca Jozefa Hajka (KDH) boli politické programy koaličných strán veľmi strohé. „Stvoriť z toho 88-stranový dokument, to pokladám za výkon,” uviedol Hajko. Programové vyhlásenie zároveň označil za príliš všeobecné.

„Ja tam veľmi veľa takých konštatovaní, že – ,zvážime’, ,uvidíme’, ,chceme’ a tak ďalej. Ale nevidím tam nejaké míľniky alebo nejaké ciele, ktoré by sa dali zmapovať alebo odsledovať, či tá vláda to skutočne robí,” dodal Hajko.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Koalícia, Programové vyhlásenie vlády
Zdroj: SITA.sk – Programové vyhlásenie vlády je kompromis volebných programov, tvrdí Richter © SITA Všetky práva vyhradené.

Financovanie centier pre deti má viac zohľadňovať potreby detí so zdravotným znevýhodnením, navrhujú poslanci za SaS

Mladík, ktorý zrazil na svahu Alexa (†8), priznal na súde vinu. Slová zronenej matky vtedy dojali Slovensko. “Nemám mu to za zlé”