in ,

Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila sústrasť blízkym obetí zemetrasenia v Maroku

9.9.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová zaslala kondolenčný telegram marockému kráľovi Muhammadovi VI. v súvislosti s ničivým zemetrasením, ktoré Maroko zasiahlo v nočných hodinách.

V mene občanov Slovenskej republiky v telegrame vyjadrila úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí a zraneným zaželala skoré uzdravenie. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Silné zemetrasenie v Maroku (fotografie)

„Vaše Veličenstvo, v tejto pohnutej chvíli som myšlienkami s Vami a želám Vám a všetkým obyvateľom Maroka najmä mier, pokoj a bezpečie,“ uviedla Čaputová.

Maroko v noci zasiahlo silné zemetrasenie, ktoré si vyžiadalo stovky obetí a napáchalo škody na mnohých miestach od pohoria Atlas až po historické mesto Marrákeš. Marocké ministerstvo vnútra v sobotu ráno informovalo, že v dôsledku zemetrasenia zomrelo najmenej 632 ľudí, pričom väčšina v Marrákeši a piatich provinciách pri epicentre. Ďalších 329 osôb utrpelo zranenia. Počty obetí sa pravdepodobne ešte zvýšia, keďže pokračuje pátranie a záchranné operácie v odľahlých oblastiach

Viac k témam: Prezidentka SR, zemetrasenie v Maroku
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila sústrasť blízkym obetí zemetrasenia v Maroku © SITA Všetky práva vyhradené.

ŠIMEČKA: Dávajme pozor, kto šíri klamstvá a obviňuje obete, kto ospravedlňuje agresora a obdivuje autoritárskeho lídra

Slovenské protifašistické hnutie považuje nárast podpory extrémistických strán za ohrozenie demokracie a mieru vo svete