in ,

Predstavitelia koaličných strán sa stretli na úrade vlády, rokovali o možnej zmene COVID automatu

14.4.2021 (Webnoviny.sk) – Predstavitelia koaličných strán rokovali na Úrade vlády SR, ako bude Slovensko ďalej postupovať a či a ako sa bude meniť COVID automat. Po stredajšom rokovaní kabinetu to uviedol minister hospodárstva Richard Sulík. Ako dodal, rokovania pokračujú, ide však podľa neho o interné rozhovory, a preto nechcel prezradiť ďalšie detaily.

Minister pritom víta ohlásené uvoľňovanie opatrení. Podľa neho je postupné otváranie konečne dobrou správou pre slovenskú ekonomiku.

Viac o téme: Koronavírus

„To nie je balzam na dušu len pre ľudí, ktorí potrebujú kúpiť oblečenie a topánky svojim deťom, alebo dlho čakajú na návštevu kaderníka. Uvoľňovanie isto poteší najmä podnikateľov a zamestnávateľov, ktorých živobytie za posledné mesiace padá ako kameň do vody,” uviedol Sulík na sociálnej sieti.

Ako však zároveň zdôraznil, stále musíme pristupovať k pandémii zodpovedne, vytrvať v dodržiavaní ostatných platných opatrení, nosiť respirátory, rúška, dodržiavať zvýšenú hygienu rúk. Len tak podľa neho zabezpečíme, že vírus bude aj naďalej na ústupe a bude možné uvoľňovať ešte viac.

Viac k témam: COVID automat, koalícia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Predstavitelia koaličných strán sa stretli na úrade vlády, rokovali o možnej zmene COVID automatu © SITA Všetky práva vyhradené.

Smer podal návrh na zvolanie mimoriadne schôdze, podporili ho aj nezaradení poslanci

Nitra bude mať nový územný plán, do jeho tvorby chce radnica zapojiť aj verejnosť