- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pompeo pre „neodkladné záležitosti“ zrušil stretnutie s kancelárkou Merkelovou

0 39

- Reklama -

BERLÍN 8. mája (WebNoviny.sk) – Plánované stretnutie medzi americkým ministrom zahraničných vecí Mikeom Pompeom a nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou na poslednú chvíľu zrušili, uviedlo v utorok americké ministerstvo zahraničných.

Iný termín stretnutia

Pompeo sa mal s Merkelovou a nemeckým ministrom zahraničných vecí Heikom Maasom stretnúť v Berlíne, podľa hovorcu amerického ministerstva Morgona Ortagusa museli rozhovory pre “neodkladné záležitosti” presunúť.

“Tešíme sa na iný termín týchto dôležitých stretnutí. Minister sa teší na skorý príchod do Berlína,” uviedol hovorca, pričom neposkytol bližšie podrobnosti.

Ostatní čítajú
1 z 6 256

- Reklama -

Arktická rada vo Fínsku

Zrušenie rokovaní “z americkej strany” potvrdila aj Merkelovej kancelária. Nemecký minister Heiko Maas hovoril s Pompeom telefonicky a dohodli sa, že nájdu iný termín.

Pompeo sa už tento týždeň zúčastnil na stretnutí Arktickej rady vo Fínsku. Na svojom európskom turné plánoval navštíviť ešte Londýn a zastaviť sa mal aj v Grónsku.

Viac k témam: nemecká kancelárka
Zdroj: Webnoviny.sk – Pompeo pre „neodkladné záležitosti“ zrušil stretnutie s kancelárkou Merkelovou © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -