- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Polícia v Česku rozbila gang prevádzačov migrantov z juhovýchodnej Ázie a zaistila nielen zbrane

0 9

- Reklama -

PRAHA 15. marca (WebNoviny.sk) – Českí kriminalisti z Národnej centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili dvanásť ľudí z krajín bývalého Sovietskeho zväzu z prevádzačstva.

Skupina údajne viac ako rok organizovala prevoz nelegálnych migrantov z juhovýchodnej Ázie. Obvineným hrozia až desaťročné tresty.

Zaistili aj zbrane a falšované doklady

Organizovaná skupina najmenej 35 osôb pôsobila podľa našich záverov na území šiestich štátov – Nemecka, Českej republiky, Slovenska, Poľska, Ukrajiny a Maďarska,” uviedol v piatok v tlačovej správe hovorca NCOZ Jaroslav Ibehej.

Ostatní čítajú
1 z 4 288

- Reklama -

Kriminalisti v prípade zatýkali podozrivých v pondelok na území Českej republiky, Slovenska, Poľska a Ukrajiny. Pri dvadsiatich domových prehliadkach polícia zaistila približne jeden milión korún v hotovosti, strelné zbrane, časti falšovaných dokladov a niekoľko áut.

Migranti im zaplatili tisíce eur

Podľa hovorcu skupina zaisťovala prevoz nelegálnych migrantov z juhovýchodnej Ázie (Vietnam, Bangladéš a Srí Lanka).

Ľudia putovali viac ako rok z Ukrajiny do Českej republiky a potom ďalej do Nemecka. Migranti mali platiť za cestu zo svojich domovských štátov do krajín západnej Európy (najmä Nemecka, Francúzska a Veľkej Británie) sumu až 22-tisíc dolárov (takmer 20-tisíc eur), uvádza portál Novinky.cz.

Viac k témam: migranti, prevádzačstvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia v Česku rozbila gang prevádzačov migrantov z juhovýchodnej Ázie a zaistila nielen zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -