in ,

Pakistan sa po katastrofických záplavách dočkal pomoci, od Svetovej banky dostane dve miliardy dolárov

25.9.2022 (Webnoviny.sk) – Svetová banka oznámila, že poskytne Pakistanu pomoc v sume zhruba 2 miliardy dolárov po tom, ako krajinu v tomto roku postihli povodne, ktoré zabili viac ako 1 600 ľudí.

Bezprecedentné tohtoročné monzúnové dažde a povodne, ktoré mnohí experti dávajú do súvislosti so zmenou klímy, v Pakistane od polovice júna zároveň zranili približne 13-tisíc ľudí. Povodne okrem toho z domovov vyhnali milióny ľudí, zničili úrodu, pol milióna domov a tisíce kilometrov ciest.

Viceprezident Svetovej banky pre južnú Áziu Martin Raiser ohlásil prísľub pomoci vo vyhlásení po sobotňajšom ukončení oficiálnej návštevy Pakistanu.

„Sme hlboko zarmútení stratami na životoch a živobytí v dôsledku ničivých povodní a spolupracujeme s ústrednou a regionálnymi vládami na poskytnutí okamžitej pomoci tým, ktorí sú najviac postihnutí,” uviedol Raiser.

Viac k témam: Finančná pomoc, Monzúnové dažde, Povodne, Záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Pakistan sa po katastrofických záplavách dočkal pomoci, od Svetovej banky dostane dve miliardy dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Budovanie amerických základní na území Slovenska? Absolútny nezmysel a klamstvo, tvrdí Majer

Vetrák zorganizoval stretnutie s britským expertom, niektoré z podnetov by rád uplatnil aj v novele rokovacieho poriadku