in ,

Ozbrojený muž spustil paľbu na univerzite vo filipínskom meste Quezon, zabil troch ľudí

24.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ozbrojený muž spustil paľbu v areáli univerzity vo filipínskom meste Quezon, pričom zabil bývalú starostku mesta Lamitan a dvoch ďalších ľudí. Dcéra zosnulej starostky utrpela zranenia, s ktorými ju vzali do nemocnice.

Polícia informovala, že podozrivý bol ozbrojený dvoma pištoľami a chytili ho v aute, v ktorom sa pokúšal ujsť z univerzity Ateneo de Manila. Pri bráne univerzity ho zastavili svedkovia a úrady.

Vyšetrovatelia sa snažia zistiť motív útoku, ale policajný náčelník v Quezone povedal, že podozrivý, zjavne lekár, mal dlhotrvajúci spor s bývalou starostkou.

Útok sa odohral krátko pred promóciami právnickej fakulty. Univerzitu preň uzavreli a promócie, na ktorých mal rečniť predseda najvyššieho súdu, zrušili.

Novozvolený prezident Ferdinand Marcos Jr. sľúbil, že útok rýchlo vyšetria a zodpovedné osoby privedú pred spravodlivosť.

Viac k témam: Streľba, streľba na univerzite
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozbrojený muž spustil paľbu na univerzite vo filipínskom meste Quezon, zabil troch ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Kollár by bol ochotný otvoriť koaličnú zmluvu, kompromis by však museli urobiť aj Matovič so Sulíkom