in ,

Ombudsman Dobrovodský apeluje na politikov, aby v predvolebnej kampani neútočili na práva skupiny obyvateľov

4.9.2023 (SITA.sk) – Verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský apeluje na politické subjekty, aby v predvolebnej kampani a politickom boji priamo ani nepriamo neútočili na základné ľudské práva a slobody akejkoľvek skupiny obyvateľov Slovenska.

Ombudsman uviedol, že rešpektuje skutočnosť, že nevykonáva právomoc nad politickými stranami a hnutiami. Informoval o tom hovorca verejného ochrancu práv Branislav Gigac.

„Obávam sa, že vyostrená rétorika proti základným právam a slobodám osôb môže mať neskôr vplyv na konanie alebo rozhodovanie orgánov verejnej moci spôsobom, ktorý bude v rozpore s princípmi demokratického a právneho štátu. Obyvatelia Slovenskej republiky budú mať oprávnene pocit zraniteľnosti ako aj obavu, že napríklad orgány verejnej moci adekvátne nezasiahnu pri ochrane pred útokom na ľudské práva či pri zásahu do dôstojnosti obyvateľov,“ uviedol ombudsman Dobrovodský.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predvolebná kampaň, Verejný ochranca práv
Zdroj: SITA.sk – Ombudsman Dobrovodský apeluje na politikov, aby v predvolebnej kampani neútočili na práva skupiny obyvateľov © SITA Všetky práva vyhradené.

Svetový deň sexuálneho zdravia sa tento rok zameriava na súhlas so sexom

Čelná zrážka v Terchovej skončila tragédiou, motocyklista bol na mieste mŕtvy (foto)