- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Odsúdili ženu z Ugandy, ktorá svojej trojročnej dcére zmrzačila pohlavné orgány

0 66

- Reklama -

LONDÝN 8. marca (WebNoviny.sk) – Vo Veľkej Británii v piatok odsúdili prvú ženu za zmrzačenie ženských pohlavných orgánov, známe aj ako ženská obriezka.

Ide o barbarské praktiky

Tridsaťsedemročná Uganďanka, ktorá túto praktiku vykonala na svojej trojročnej dcére, si posedí vo väzení trinásť rokov, pričom 11-ročný trest dostala za obrezanie dcéry a ďalšie dva roky za prechovávanie extrémnej pornografie.

Ide o barbarské praktiky a vážny zločin. Ide o útok, ktorého cieľom sú ženy a ktorý sa vykonáva väčšinou ešte vtedy, keď sú malé a bezbranné,” odôvodnila svoj rozsudok sudkyňa londýnskeho súdu Philippa Whipple.

Ostatní čítajú
1 z 4 288

- Reklama -

Páchateľka pred súdom tvrdila, že jej dcéru nikto neobrezal a o vonkajšiu časť genitálií prišla pri nehode. To však súdni znalci vylúčili.

Spôsobuje bolesť a problémy

S následkami zmrzačenia ženských pohlavných orgánov žije dnes na celom svete podľa odhadov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) 140 miliónov žien a dievčat. Táto praktika, na rozdiel od mužskej obriezky, ktorá môže mať aj pozitívne zdravotné účinky, nemá pre ženy žiadnu výhodu a spôsobuje im iba bolesť a problémy.

Podľa jej obhajcov má spočívať jej hlavná výhoda údajne v tom, že žena, na ktorej vykonajú takýto zákrok, nemá potešenie zo sexu a nebude preto neverná manželovi.

Viac k témam: súdy, Svetová zdravotnícka organizácia (WHO)
Zdroj: Webnoviny.sk – Odsúdili ženu z Ugandy, ktorá svojej trojročnej dcére zmrzačila pohlavné orgány © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -