- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Obžalobu na poslanca Mizíka z Kotlebovej ĽSNS vrátili prokuratúre

0 3

- Reklama -

BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) – Sudca Špecializovaného trestného súdu odmietol a vrátil prokurátorovi obžalobu voči poslancovi parlamentu Stanislavovi Mizíkovi.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ŠTS Katarina Kudjáková, dôvodom je, že sudca zistil závažné procesné chyby, najmä porušenie práva na obhajobu. “Uznesenie nie je právoplatné, je proti nemu prípustná sťažnosť. O prípadnej sťažnosti by rozhodoval Najvyšší súd SR,” dodala Kudjáková.

Dúfa, že bude zbavený obžaloby

Poslanec NR SR Stanislav Mizík na stredajšej tlačovej konferencii v sídle Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) v Banskej Bystrici uviedol, že víta rozhodnutie sudcu a oceňuje jeho odvahu. „Myslím si, že v konečnom dôsledku budem úplne zbavený celej tejto nespravodlivej a politicky motivovanej obžaloby,“ dodal poslanec.

Ostatní čítajú
1 z 5 870

Odporúčame:
Súd o Kočnerovej miliónovej zmenke sa neuskutočnil, ochorel jeden z právnikov

„Z predmetného uznesenia jednoznačne vyplýva, že od začiatku išlo o akciu na politickú objednávku, o akciu, pri ktorej úzko spolupracoval vyšetrovateľ NAKA so špecializovaným prokurátorom,“ doplnil predseda ĽSNS a poslanec parlamentu Marian Kotleba. Podľa neho ide o precedens, ak sudca napíše, že prokurátor aj vyšetrovateľ ignorovali upozornenia obhajcu na to, že postupujú voči jeho klientovi protizákonne.

- Reklama -

Kritika na sociálnej sieti

Úrad špeciálnej prokuratúry poslanca obžaloval pre zločin výroby extrémistických materiálov, zločin rozširovania extrémistických materiálov a prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia.

Odporúčame:
Vo veci obvineného poslanca Kotlebovej strany ukončili dokazovanie

Poslanec Mizík 10. januára 2017 na sociálnej sieti napadol zoznam osobností ocenených prezidentom Andrejom Kiskom, prekážal mu okrem iného ich židovský pôvod. Podľa poslanca prezident Kiska sa buď zbláznil, alebo vedome degraduje slovenské vyznamenania.

Udeľovanie štátnych vyznamenaní Kiskom otočilo zdravý rozum hore nohami, napísal ďalej. Negatívne komentoval udelenie vyznamenania aj Michalovi Kaščákovi, ktorý je podľa vyjadrení Stanislava Mizíka organizátor zvráteného festivalu Pohoda. Na adresu spisovateľky Daniely Šilanovej napísal, že bola fanatička do cigánskych zvykov.

Viac k témam: Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko, Stanislav Mizík, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Obžalobu na poslanca Mizíka z Kotlebovej ĽSNS vrátili prokuratúre © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -