in ,

Nový Zéland zrušil v Aucklande posledné reštrikcie, šírenie koronavírusu sa v meste zastavilo

23.2.2021 (Webnoviny.sk) – Nový Zéland v pondelok v Aucklande ruší posledné reštrikcie zamerané proti šíreniu koronavírusu. Šírenie prípadov nákazy v najväčšom meste krajiny sa totiž zastavilo. Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová uviedla, že po uskutočnení viac ako 72-tisíc testov nenašli dôkazy, že vírus sa v miestnej komunite šíri.

V Aucklande tento mesiac zaviedli trojdňový lockdown po tom, ako infekciu koronavírusom zistili u dvoch osôb, a to u matky a dcéry. Neskôr testy odhalili infekciu u ďalších piatich osôb. Po skončení lockdownu v Aucklande naďalej uplatňovali reštrikcie, vrátane obmedzenia zhromažďovania.

Viac o téme: Koronavírus

Zdroj nákazy koronavírusom zostal nejasný, no úrady naďalej prešetrujú, či existuje súvislosť medzi infikovaným pasažierom leteckej spoločnosti a nakazenou ženou pracujúcou vo firme, ktorá pre leteckú spoločnosť perie bielizeň.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lockdown
Zdroj: Webnoviny.sk – Nový Zéland zrušil v Aucklande posledné reštrikcie, šírenie koronavírusu sa v meste zastavilo © SITA Všetky práva vyhradené.

Ústavný súd zrušil časť opatrení proti koronavírusu, Babišova vláda ich nedostatočne zdôvodnila

Nemecko predĺžilo kontroly na hraniciach s Českom a Tirolskom, domov poslali už tisíce ľudí