in ,

Nemecko predĺžilo kontroly na hraniciach s Českom a Tirolskom, domov poslali už tisíce ľudí

23.2.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecko v utorok predĺžilo kontroly na hraniciach s Českou republikou a rakúskou spolkovou krajinou Tirolsko. Prísne pravidlá, ktoré krajina zaviedla 14. februára v snahe spomaliť šírenie nových mutácií koronavírusu, budú platiť do 3. marca. Pôvodne sa mali skončiť po desiatich dňoch, v stredu.

Nemecko umožňuje vstup na svoje územie iba vlastným občanom a rezidentom. Výnimky predstavujú vodiči v nákladnej doprave, zdravotnícki pracovníci alebo zamestnanci v systémovo dôležitých sektoroch. Tí sa na hraniciach musia preukázať negatívnym testom na koronavírus. Od začiatku kontrol nemecká polícia na hranici otočila tisíce ľudí.

Viac o téme: Koronavírus

Vláda v Berlíne odmieta kritiku Európskej komisie (EK) na adresu opatrení. Nemecko dodržuje európsku legislatívu Európskej únie a režim na hraniciach je v súlade so schengenskými pravidlami o voľnom pohybe osôb v rámci EÚ, uviedol minister pre európske záležitosti Michael Roth.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko predĺžilo kontroly na hraniciach s Českom a Tirolskom, domov poslali už tisíce ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Nový Zéland zrušil v Aucklande posledné reštrikcie, šírenie koronavírusu sa v meste zastavilo

Manželku uväzneného narkobaróna El Chapa zatkli pre pašovanie drog