in ,

Nemecko musí pracovať ráznejšie proti nelegálnej migrácii, vyhlásil Scholz

16.3.2023 (SITA.sk) – Nemecký kancelár Olaf Scholz vo štvrtok vyhlásil, že jeho krajina bude musieť viac pracovať na ráznejšom zakročení proti nelegálnej migrácii a na deportovaní tých, ktorí v Nemecku nemajú legálny pobyt.

Scholz však dodal, že Nemecko bude pokračovať v poskytovaní ochrany Ukrajincom utekajúcim pred ruskou vojnou.

Ochrana ukrajinským občanom

„Naša zodpovednosť tvárou v tvár tejto hroznej agresívnej vojne, samozrejme, zahŕňa aj poskytovanie ochrany ukrajinským občanom v Európskej únii,“ povedal kancelár v prejave v parlamente.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dodal, že „všetky úrovne vlády vykonávajú skvelú prácu viac ako rok, predovšetkým mestá, okresy a obce“. Viac ako milión Ukrajincov našlo útočisko v Nemecku po tom, ako Rusko pred rokom napadlo ich krajinu.

Azylová procedúra

Okrem toho o azyl v Nemecku vlani požiadalo viac ako 200-tisíc ľudí z iných krajín, napríklad zo Sýrie, Afganistanu a Turecka.

Procesom azylovej procedúry v minulom roku prešlo približne 240-tisíc ľudí. V prípade zhruba 168-tisíc ľudí ich žiadosť o azyl zamietli a uložili im povinnosť z krajiny odísť.

Vyplýva to z údajov organizácie Mediendienst Integration, ktorá sa zaoberá výskumom migrácie do Nemecka. Avšak len 12 945 ľudí, ktorých požiadali o odchod z Nemecka, vlani deportovali.

Viac k témam: Nelegálna migrácia, Nemecký kancelár, utečenci z Ukrajiny
Zdroj: SITA.sk – Nemecko musí pracovať ráznejšie proti nelegálnej migrácii, vyhlásil Scholz © SITA Všetky práva vyhradené.

Mediálny výbor odsúdil útoky na novinárov aj správanie Smeru, rokovanie malo nedôstojný priebeh

Generálna prokuratúra si neplní svoju funkciu, uviedla Kolíková (video)