in ,

Najvyšší súd zamietol sťažnosť Kičuru, bývalý šéf hmotných rezerv zostáva vo väzbe

18.5.2021 (Webnoviny.sk) – Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) na utorkovom neverejnom zasadnutí zamietol ako nedôvodnú sťažnosť obvineného bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetána Kičuru proti uzneseniu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), ktorý zamietol jeho žiadosť o prepustenie z väzby.

Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová. Najvyšší súd sa podľa nej stotožnil so závermi sudcu pre prípravné konanie ŠTS, ktoré si ako zákonné a vecne správne osvojil. ŠTS zamietol žiadosť Kajetána Kičuru o prepustenie z väzby na konci apríla.

Polícia v rámci vyšetrovania prípadu s krycím názvom „Rezervy“ vzniesla ešte 21. apríla 2020 voči bývalému šéfovi SŠHR SR obvinenia za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Neskôr bol obvinený aj v rámci prípadu „Rezerva II“.

Viac k témam: prepustenie z väzby, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd zamietol sťažnosť Kičuru, bývalý šéf hmotných rezerv zostáva vo väzbe © SITA Všetky práva vyhradené.

Slovensko by nemalo podporovať agresora, Izrael podľa Inštitútu ľudských práv pácha vojnové zločiny

Sagana si za víťaza 10.etapy Giro d´Italia správne tipla aj dánska mačka, vyberala zo šiestich možností