in ,

Najvyšší súd už má spis v kauze Kotlebových šekov na 1488 eur

24.2.2021 (Webnoviny.sk) – Spis v kauze šekov predsedu strany Kotlebovci – ĽSNS Mariana Kotlebu je už na Najvyššom súde SR (NS SR). Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa súdu Alexandra Važanová. „Trestná vec Najvyššiemu súdu SR doručená 13. januára 2021 a napadla do senátu 4T,“ spresnila.

Kauza šekov

Samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Ružena Sabová v októbri 2020 v kauze šekov s extrémistickou symbolikou uznala predsedu politickej strany ĽSNS a poslanca parlamentu Mariana Kotlebu za vinného.

Podľa verdiktu sa dopustil trestného činu založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd. Za to mu uložila trest väzenia v dĺžke štyri roky a štyri mesiace. Verdikt zatiaľ nie je právoplatný. Keďže obžalovaný podal na mieste odvolanie, vec prejde v odvolacom konaní na NS SR.

Prípad sa týka podujatia, ktoré sa uskutočnilo v marci 2017 na Obchodnej akadémii v Banskej Bystrici. Obžalovaný vtedy odovzdal pred takmer 400 pozvanými hosťami trom zúčastneným rodinám finančný dar prostredníctvom symbolických šekov, ktoré boli vystavené na sumu 1 488 eur.

Viac k témam: extrémizmus, kauza, neonacizmus, predseda strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, šeky
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd už má spis v kauze Kotlebových šekov na 1488 eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Colníci zhabali stovky falzifikátov značkového oblečenia, páchateľom hrozí mastná pokuta

Syn Jána Slotu zakladá novú politickú stranu, začali so zberom podpisov