- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Najbrutálnejší vrah Ondrej Rigo stiahol žiadosť o prepustenie na slobodu

0 14

- Reklama -

TRNAVA 5. júna (WebNoviny.sk) – Na doživotie odsúdený brutálny vrah Ondrej Rigo stiahol svoju žiadosť o podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody. Rigo si doživotie odpykáva za deväť vrážd z obdobia rokov 1990 – 1992, medzi jeho obeťami je aj pätnásťročný chlapec.

Trestný zákon po 25 rokoch za mrežami a po splnení stanovených podmienok pripúšťa možnosť prepustenia na slobodu aj v prípade odsúdených na doživotie. Rigo v máji využil možnosť a požiadal o prepustenie na slobodu. “Okresný súd Trnava nenariadil vo veci termín verejného zasadnutia, odsúdený vzal svoju žiadosť o podmienečné prepustenie späť,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Jana Kondákorová.

Odporúčame:
Francúzku odsúdili v Iraku na doživotie, podľa verdiktu sa pridala k Islamskému štátu

- Reklama -

Nárok na prepustenie na slobodu po 25 rokoch za mrežami nie je. Súdy v prípade žiadostí odsúdených posudzujú splnenie formálnych a materiálnych podmienok. Odsúdený by mal pri rozhodovaní súd presvedčiť, že vo výkone trestu plnením svojich povinností preukázal polepšenie a dá sa od neho očakávať, že v budúcnosti povedie riadny život.

Ostatní čítajú
1 z 5 799

Dnes 62-ročný Rigo, ktorého médiá označujú za najbrutálnejšieho vraha na Slovensku, si trest odpykáva v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove. Vražednú sériu odštartoval v roku 1990 dvoma vraždami žien v Nemecku, pokračoval ďalšou vraždou v Holandsku a po návrate na Slovensko vraždil ženy v Bratislave. Jeho obeťami boli ženy od 21 do 80 rokov, v jednom prípade aj pätnásťočný syn jednej z obetí. K ženám, ktoré vraždil a znásilňoval, sa dostával cez pootvorené okná. Naposledy vraždil v marci 1992, krátko nato ho zadržali. Rozsudok s doživotným pobytom za mrežami si vypočul v decembri 1994.

Viac k témam: doživotie, krimi, Ondrej Rigo, väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Najbrutálnejší vrah Ondrej Rigo stiahol žiadosť o prepustenie na slobodu © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -