in ,

Na predavačku v Handlovej vytiahol nôž a z pokladne si odniesol 80 eur, 26-ročnému mužovi hrozí dvanásťročný trest odňatia slobody

11.5.2023 (SITA.sk) – Dvanásťročný trest odňatia slobody hrozí 26-ročnému mužovi, ktorý v utorok 9. mája okolo poludnia lúpežne prepadol predavačku v jednej z handlovských predajní potravín.

S nožom žiadal peniaze

O podrobnostiach prípadu informovala trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti. Muž po vstupe do odchodu vytiahol nôž a pri pokladničnom pulte od predavačky žiadal peniaze.

„Žena z obavy o svoj život a zdravie vydala páchateľovi z registračnej pokladnice 80 eur. Ten následne z miesta činu ušiel na neznáme miesto,” uviedla polícia.

Zadržali ho o niekoľko hodín

Policajti začali okamžite po páchateľovi tohto skutku pátrať, o niekoľko hodín ho zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

„Prievidzský vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 26-ročnému mužovi pre zločin lúpeže. Po vykonaní potrebných procesných úkonov bude spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby,” dodala polícia s tým, že muž bol v minulosti trikrát súdne trestaný za prečiny nebezpečného vyhrážania.

Viac k témam: Krádež, Nôž, trest odňatia slobody
Zdroj: SITA.sk – Na predavačku v Handlovej vytiahol nôž a z pokladne si odniesol 80 eur, 26-ročnému mužovi hrozí dvanásťročný trest odňatia slobody © SITA Všetky práva vyhradené.

Prieskum ukázal, čo si Slováci myslia o zákaze pre hráčov z KHL hrať na MS v hokeji 2023

Policajti prehľadávajú a evakuujú budovy súdov po celom Slovensku, niekto nahlásil bombu