in ,

Muža v Austrálii obvinili zo sexuálneho zneužitia viac ako 90 detí, ide o jeden z najstrašnejších prípadov

1.8.2023 (SITA.sk) – Austrálska polícia v utorok obvinila bývalého opatrovateľa za sexuálne zneužitie 91 dievčat. Zástupkyňa komisára austrálskej federálnej polície Justine Gough informovala, že muž čelí 1 623 obvineniam zo zneužitia detí, ktoré sa údajne odohralo v priebehu 15 rokov v Brisbane, Sydney a v zahraničí.

Obvinenia zahŕňajú znásilnenie a pohlavný styk s dieťaťom mladším ako 10 rokov. Štyridsaťpäťročný muž čelí doživotnému väzeniu.

Toto je jeden z najstrašnejších prípadov zneužívania detí, aké som videl za takmer 40 rokov policajnej práce,” skonštatoval na margo prípadu zástupca komisára polície v štáte Nový Južný Wales Michael Fitzgerald.

Gough vysvetlila, že podozrivý si svoje činy zaznamenával telefónom a fotoaparátmi. Polícia monitorovala aktivitu na darknete a vystopovala zdieľané fotografie detí.

Muža zatkli vlani v auguste. Polícia predpokladá, že všetky austrálske deti, ktorých sa prípad týka, identifikovali a informovali ich rodičov o vyšetrovaní.

Viac k témam: Austrálska polícia, Obvinenie zo znasilnenia, Sexuálne zneužívanie detí, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Muža v Austrálii obvinili zo sexuálneho zneužitia viac ako 90 detí, ide o jeden z najstrašnejších prípadov © SITA Všetky práva vyhradené.

Ruské jednotky sú pod mimoriadnym tlakom, trápi ich vyčerpanie z boja i nedostatok munície

Ruské vojnové zločiny pokračujú, k poškodeným kultúrnym lokalitám patria pamiatky UNESCO