Muž z Košíc surovo napadol svoju priateľku, hrozí mu až 12 rokov za mrežami 

Brutálnemu útoku predchádzala ich vzájomná slovná hádka a asistoval aj alkohol.

28.7.2023 (SITA.sk) – Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Košice – okolie po vykonaní potrebných procesných úkonov a zabezpečení dôkazov obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví, spáchaným závažnejším spôsobom konania 54-ročného muža z Košíc.

Brutálny útok

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, muž pred pár dňami surovým spôsobom fyzicky napadol svoju 24-ročnú priateľku v rodinnom dome v jednej z obcí v okrese Košice – okolie. Brutálnemu útoku predchádzala ich vzájomná slovná hádka a asistoval aj alkohol.

Obvinený muž svoju priateľku udieral do rôznych častí tela, a to takou intenzitou, že mladú ženu odhodilo až do vedľajšej miestnosti a narazila do dverí vedúcich do špajze. Podľa predbežnej lekárskej správy mladá žena pri útoku utrpela ťažké zranenia a je hospitalizovaná v nemocnici.

Hrozí mu 12 rokov väzenia

Ihneď, ako sa o skutku polícia dozvedela, podozrivého muža obmedzila na osobnej slobode a putoval do cely policajného zaistenia. Polícia miesto udalosti dôkladne zadokumentovala a zaistila stopy, ktoré už skúmajú experti. Vyšetrovateľ PZ predložil prokurátori podnet na vzatie obvineného muža do väzby, ktorý sudca akceptoval.

Obvinenému mužovi za tento zločin spáchaný surovým spôsobom, a na chránenej osobe, po dokázaní viny hrozí až 12 rokov vo väzení.

Viac k témam: Napadnutie, Väzenie
Zdroj: SITA.sk – Muž z Košíc surovo napadol svoju priateľku, hrozí mu až 12 rokov za mrežami  © SITA Všetky práva vyhradené.