in ,

Muž v Košiciach okradol hendikepovanú ženu, hrozí mu až desať rokov väzenia

22.7.2022 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach – okolie po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení zabezpečených dôkazov zo zločinu krádeže obvinila 59-ročného muža z okresu Košice – okolie.

Ukradol jej tašku

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach Jana Mésarová, obvinený muž podľa doterajšieho vyšetrovania v pondelok popoludní pri jednom z bankomatov v obci Turňa nad Bodvou v okrese Košice okolie odcudzil bezbrannej 50-ročnej žene, pohybujúcej sa pomocou tzv. chodítka, teda osobe so zdravotným postihnutím, tašku, v ktorej mala nákup, peňaženku s finančnou hotovosťou a dokladmi, i rôzne osobné veci.

Obvinený muž pristúpil odzadu k poškodenej žene, vzal jej tašku, ktorú mala zavesenú na rukoväti chodítka, a z miesta činu ušiel.

Žene pomohla statočná okoloidúca

V momente, keď poškodená žena začala kričať, aby jej tašku vrátil, na situáciu zareagovala žena, ktorá kráčala okolo. Tá neváhala, rozbehla sa k mužovi, tašku mu vytrhla a vrátila poškodenej žene. Potom žena, ktorá sa v tomto prípade zachovala statočne, i podozrivý muž z miesta odišli.

Podozrivého muža zadržali a obvinili

Poškodená žena, ktorá našťastie neutrpela žiadne zranenie, skutok telefonicky oznámila na linku 158. Ihneď boli na miesto vyslaní policajti Obvodného oddelenia Policajného zboru v Turni nad Bodvou, ktorí krátko po čine podozrivého muža vypátrali a obmedzili na osobnej slobode.

Následne bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Obvinenému 59-ročnému mužovi, ktorý bol po vykonaní potrebných procesných úkonov, zo zadržania prepustený, po dokázaní viny za tento skutok, spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na tri až 10 rokov.

Viac k témam: Krádež, Napadnutie, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Muž v Košiciach okradol hendikepovanú ženu, hrozí mu až desať rokov väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mike Tyson sa domnieva, že zomrie veľmi skoro. Peniaze podľa neho vyvolávajú falošný pocit bezpečia

Odblokovaním prístavov v Čiernom mori sa príjmy Ukrajiny z exportu zvýšia o miliardu dolárov mesačne