Morálka ruských vojakov na Ukrajine je slabá a disciplína klesá, tvrdí americký generál Mark Milley

“Rusom chýba vodcovstvo a vôľa, morálka je slabá a disciplína klesá,“ povedal Milley počas stretnutia spojencov z Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny.

21.4.2023 (SITA.sk) – Zatiaľ čo ukrajinská armáda „pokračuje vo veľmi dobrých výkonoch“ vo svojom boji proti ruským okupantom, ruskej armáde chýba vôľa a morálka.

Ako referuje spravodajský web CNN, povedal to predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Na rozdiel od ukrajinských síl, ktoré sú vysoko motivované bojovať za svoju krajinu, za svoju slobodu, demokraciu a spôsob života, Rusom chýba vodcovstvo a vôľa, morálka je slabá a disciplína klesá,“ povedal Milley v piatok počas 11. stretnutia spojencov z Kontaktnej skupiny pre podporu Ukrajiny na leteckej základni Ramstein v Nemecku.

Milley zdôraznil, že Rusko „vynakladá značné množstvo ľudských zdrojov za veľmi malý zisk“ a sprísňuje svoje zákony o brannej povinnosti, pretože „bez rozdielu tlačí do svojich občanov vojnový chaos“.

„Za ostatný rok si dočasné územné zisky Ruska vyžiadali obrovské straty. Okrem týchto obetí, státisíce Rusov utiekli zo svojej krajiny. Snažia sa vyhnúť bojom v Putinovej vojne,“ skonštatoval Milley.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Morálka ruských vojakov na Ukrajine je slabá a disciplína klesá, tvrdí americký generál Mark Milley © SITA Všetky práva vyhradené.