- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ministerstvo zdravotníctva pripravuje vyhlášku k úhradám za dietetické potraviny

0 9

- Reklama -

BRATISLAVA 6. marca (WebNoviny.sk) – Ministerstvo zdravotníctva SR pripravuje návrh vyhlášky o spôsobe určenia maximálnej výšky úhrady zdravotnej poisťovne za jednotku referenčnej dávky dietetickej potraviny.

Podľa zverejnenej predbežnej informácie je cieľom návrhu vyhlášky zadefinovať podrobnosti o spôsobe určenia maximálnej výšky úhrady. Ustanoviť by sa tak mali podľa ministerstva transparentné pravidlá kategorizácie dietetických potravín s cieľom zabezpečenia účelného a efektívneho vynakladania prostriedkov verejného zdravotného poistenia.

- Reklama -

Odporúčame:
Na Slovensku narástol počet liečených zo závislosti, dekriminalizácia drog podľa SNS zvýši dopyt

V súčasnosti sa stanovovanie rozsahu úhrad z verejného zdravotného poistenia a ich prehodnocovanie uskutočňuje ako súčasť procesu kategorizácie, bez bližšie a jednoznačne zadefinovaných pojmov a pravidiel prostredníctvom konaní z podnetu ministerstva. Verejnosť sa môže zapojiť do prípravy právneho predpisu formou zasielania podnetov, či návrhov do 31. marca 2018.

Ostatní čítajú
1 z 5 367

Viac k témam: dietetické potraviny, Ministerstvo zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo zdravotníctva pripravuje vyhlášku k úhradám za dietetické potraviny © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -