in ,

Ministerstvo obrany plánuje objednať nové obrnené vozidlá, malú ukážku si prezrel aj minister Naď

10.6.2021 (Webnoviny.sk) – Vo Vojenskom a technickom skúšobnom ústave (VTSÚ) Záhorie pokračuje prezentácia bojovej techniky, ktorej cieľom je prieskum trhu k obstarávaniu nových pásových bojových obrnených vozidiel. Na Záhorí vo štvrtok 10. júna preto odprezentovali tri varianty pásového obrneného vozidla CV-90 spoločnosti Spoločnosť BAE Systems Hägglunds. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková.

Na štvrtkovej prezentácii sa zúčastnili aj minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO), štátny tajomník rezortu obrany Marian Majer, náčelník Generálneho štábu OS SR Daniel Zmeko, národný riaditeľ pre vyzbrojovanie MO SR Jozef Zekucia a aj predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa (OĽaNO).

„To, že vojaci potrebujú novú a spoľahlivú techniku, je nespochybniteľné. Proces obstarania však musí ísť ruka v ruke s transparentnosťou a efektívnosťou, preto ukážky, na ktorých sa vojaci môžu s ňou zoznámiť, považujem za veľmi dôležité, keďže práve im bude v budúcnosti slúžiť pri plnení úloh,“ ozrejmil Naď.

Doplnil, že hlavnými kritériami pre výber budú požiadavky OS SR, transparentný proces obstarania a zapojenie domáceho obranného priemyslu.

Viac k témam: obrnené vozidlo, verejné obstarávanie, vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo obrany plánuje objednať nové obrnené vozidlá, malú ukážku si prezrel aj minister Naď © SITA Všetky práva vyhradené.

Najvyšší súd rozhodol, že Kajetán Kičura bude vo väzbe do 21. októbra

Slováci patria medzi outsiderov ME vo futbale 2020, Hamšík je vraj už dávno za zenitom