Líder progresívcov Šimečka sa stretol s Čaputovou, PS je plne pripravené aj na pozíciu najsilnejšej opozičnej strany

Hlavu štátu informoval o svojom pláne neformálne hovoriť s lídrami ďalších politických strán.

2.10.2023 (SITA.sk) – Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka sa v pondelok stretol s prezidentkou Čaputovou.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Hlavu štátu informoval o svojom pláne neformálne hovoriť s lídrami ďalších politických strán, aby preveril možnosti formovania inej väčšiny, ako tej, ktorú by zostavoval šéf Smeru Robert Fico. „Dopredu chcem povedať, že nebudem verejne komunikovať detaily o týchto stretnutiach, keďže sú to aj neformálne diskusie. Chceme zistiť, či existuje vôľa a priestor na inú, alternatívnu väčšinu,” povedal Šimečka.

Zároveň dodal, že rešpektuje, že je to Fico, kto má momentálne v rukách poverenie zostaviť vládu a ide do rokovaní z prvého miesta s výrazne silnejším postavením. Progresívne Slovensko je podľa Šimečku plne pripravené aj na pozíciu najsilnejšej opozičnej strany. Ľudí vyzval, aby sa nevzdávali, nech to dopadne akokoľvek.

„Nesmieme dopustiť rezignáciu a pasivitu. Dôverujem sile našej občianskej spoločnosti, že aj v tom najhoršom scenári, že sa Ficovi podarí vládu postaviť, demokraciu ubránime. PS bude v tom prípade viesť silnú a ja verím, že aj dobre spolupracujúcu opozíciu v parlamente,” uzavrel Šimečka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentka Čaputová poverila predsedu Smeru-SD Fica zostavením novej vlády (fotografie)

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda Progresívneho Slovenska, Predseda strany Smer-SD, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Líder progresívcov Šimečka sa stretol s Čaputovou, PS je plne pripravené aj na pozíciu najsilnejšej opozičnej strany © SITA Všetky práva vyhradené.