in ,

Krajské súdy by mali byť pred spustením súdnej mapy personálne zabezpečené, justičnej kríze sa podľa Karasa vyhneme

23.1.2023 (Webnoviny.sk) – Krajské správne súdy budú personálne zabezpečené, čo je dobrá správa pre spustenie súdnej mapy. Uviedlo to Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR na svojej sociálnej sieti. Šéf rezortu spravodlivosti Viliam Karas mal v pondelok stretnutie s predsedami krajských súdov a riešili otázky týkajúce sa pripravenosti súdnej mapy z personálneho aj technického hľadiska.

Témou boli aj investície do budov

Ako uviedlo MS SR, témou stretnutia boli aj investície do budov, suma presiahne 180 miliónov eur.

Budovy a technické zázemie sú dôležité, no najpodstatnejšie je, aby boli súdy pripravené hlavne po personálnej stránke. Z pondelkového stretnutia s predsedami súdov je zrejmé, že aj v tejto otázke sme už na správnej ceste, a teda justičnej kríze by sme sa mali vyhnúť. Záujem o prácu na nových súdoch sa oživil,” uviedol Karas a dodal, že pre fungovanie budúcich súdov je podstatné, aby sa stihol celý proces aj na úrovni Súdnej rady SR, ktorá rozhoduje o preložení sudcov.

Ochrana práv

Verím, že tieto procesy budú dobre napredovať a od 1. júna budú aj nové súdy riadne plniť svoje úlohy v oblasti ochrany práv,” uzavrel Karas.

Viac k témam: Minister spravodlivosti SR, Personál, Súdna mapa, Technické smery
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajské súdy by mali byť pred spustením súdnej mapy personálne zabezpečené, justičnej kríze sa podľa Karasa vyhneme © SITA Všetky práva vyhradené.

Na Slovensku sa hlási k Židovskej náboženskej obci len 2000 ľudí, najviac ich je na západe

Babiš vysvetľoval Morawieckému výrok o odmietnutí pomoci v prípade napadnutia, kritiku si vyslúžil aj od Ukrajiny