- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Internetoví špecialisti zaútočili na médiá Islamského štátu, zasadili veľký úder teroristom

0 12

- Reklama -

BRATISLAVA 27. apríla (WebNoviny.sk) – Internetoví špecialisti zo šiestich európskych krajín, Kanady a Spojených štátov vykonali tento týždeň rozsiahly kybernetický útok na médiá teroristickej siete Islamský štát (IS).

V piatok o tom informovala európska policajná agentúra Europol. Podľa šéfa Europolu Roba Wainwrighta sa západným odborníkom na internetovú bezpečnosť podarilo zasadiť “veľký úder teroristom a ich schopnosti šíriť propagandu a radikalizovať mladých”. Útok na online médiá Islamského štátu sa uskutočnil v stredu a vo štvrtok a zasiahol viaceré médiá IS vrátane ich tlačovej agentúry Amak, ktorá šíri svoju propagandu vo viacerých jazykoch.

- Reklama -

Z európskych krajín sa na kybernetickom útoku proti IS zúčastnilo Belgicko, Bulharsko, Francúzsko, Holandsko, Rumunsko a Veľká Británia. Britská BBC píše, že už pred týmto útokom bola aktivita médií Islamského štátu oveľa nižšia oproti minulému roku, a podľa všetkého teda séria víťazstiev nad IS v Sýrii a Iraku ovplyvnila aj schopnosť tejto organizácie šíriť svoju propagandu.

V tomto roku sa podľa BBC zatiaľ úplne odmlčalo rádio IS al-Baján a prestal vychádzať aj teroristický mesačník Rumijáh.

Ostatní čítajú
1 z 5 870

Viac k témam: hackeri, Islamský štát, terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk – Internetoví špecialisti zaútočili na médiá Islamského štátu, zasadili veľký úder teroristom © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -