Iniciatíva Zabudnuté Slovensko nesúhlasí s krokom RTVS, bude protestovať pred budovou slovenského rozhlasu

Zakladatelia iniciatívy považujú pozvanie politikov strán, ktoré sa nikdy nedištancovali od extrémizmu, za prejav nebezpečného pokračujúceho trendu.

19.8.2023 (SITA.sk) – Iniciatíva Zabudnuté Slovensko tichým protestom s názvom Stop fašizmu pred budovou slovenského rozhlasu vyjadrí názor na krok RTVS, ktorá do Sobotných dialógov pozvala Milana Uhríka (Republika) a Mareka Kotlebu (ĽSNS). Informovali o tom zakladajúci členovia iniciatívy Zabudnuté Slovensko Michal Karako a Andrej Bán.

Prejav nebezpečného trendu

Ako iniciatíva vysvetlila, pozvanie politikov strán, ktoré sa nikdy nedištancovali od extrémizmu, považuje za prejav nebezpečného pokračujúceho trendu, a to ich legitimizácie v slovenskej spoločnosti.

Diskusia bude v predvečer výročia okupácie Československa

„Budú medzi nami na proteste ľudia, ktorí prežili holokaust, ktorých rodiny boli jeho obeťami, príde historik, ktorý sa touto témou zaoberá, a taktiež odporcovia oboch totalít, fašistickej aj komunistickej. Uhrík, ktorý sa svojho času odmietol k holokaustu vyjadriť s argumentom, že vtedy nežil a nie je historik, tak bude mať príležitosť sa dovzdelať,” uviedla Iniciatíva s tým, že poburujúci je pre nich aj to, že diskusia bude v predvečer výročia okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy v auguste 98, pričom slovenskí extrémisti podporujú podobný akt, ktorým je ruská agresia na Ukrajine.

„S ľútosťou konštatujeme, že táto krajina sa nedokáže jasne postaviť k téme extrémistov a ich politických aktivít. Naopak, sú čoraz viac akceptovaní,” uzavrela iniciatíva.

Viac k témam: Extrémisti, Iniciatíva Zabudnuté Slovensko, Okupácia Československa, Protest “Stop fašizmu”, Sobotné dialógy, Tichý protest, Varšavská zmluva
Zdroj: SITA.sk – Iniciatíva Zabudnuté Slovensko nesúhlasí s krokom RTVS, bude protestovať pred budovou slovenského rozhlasu © SITA Všetky práva vyhradené.