- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Humanitárneho pracovníka z Kanady uznali vinným zo sexuálneho zneužívania dvoch chlapcov

0 2

- Reklama -

KÁTHMANDU 12. júna (WebNoviny.sk) – Súd v Nepále uznal kanadského humanitárneho pracovníka vinným zo zneužívania dvoch chlapcov, ktorých vlani našli u neho doma.

Zatkli ho v nepálskej vile

Predstaviteľ súdu v okrese Kavre Thákur Čandra Tritál v stredu informoval, že súd rozhodol o vine Petra Dalglisha tento týždeň. Jeho trest by mali oznámiť 8. júla. Hrozí mu až 13 rokov väzenia.

Kanaďana zatkli v apríli 2018 v jeho nepálskej horskej vile, kde vtedy boli aj dvaja chlapci vo veku 12 a 14 rokov. Úrady ho obvinili zo sexuálneho zneužívania detí. On obvinenia poprel.

Ostatní čítajú
1 z 6 256

- Reklama -

Venoval sa pracujúcim deťom

Dalglish pomohol založiť charitu Street Kids International a desiatky rokov pracoval pre mnohé humanitárne agentúry vrátane programov Organizácie Spojených národov (OSN). Väčšinu času sa zameriaval na pracujúce deti a deti na ulici.

Vyšetrovatelia Dalglisha sledovali niekoľko týždňov po tom, čo dostali informácie o tom, že údajne zneužíva deti. Podľa nich muž lákal deti z chudobných rodín na vzdelanie, prácu a výlety a následne ich sexuálne zneužil.

Viac k témam: OSN Organizácia spojených národov, sexuálne zneužívanie detí
Zdroj: Webnoviny.sk – Humanitárneho pracovníka z Kanady uznali vinným zo sexuálneho zneužívania dvoch chlapcov © SITA Všetky práva vyhradené.

- Reklama -

ODBER NOVINIEK
ODBER NOVINIEK
Zaregistrujte sa a získajte najnovšie správy, aktualizácie a špeciálne ponuky doručené priamo na email.

- Reklama -