Hrebienok bude cez víkend patriť Medvedím dňom, ponúknu zábavu aj netradičné vzdelávanie

Podujatie je zadarmo a uskutoční sa za každého počasia.

27.7.2023 (SITA.sk) – Hrebienok vo Vysokých Tatrách bude počas nadchádzajúceho víkendu patriť podujatiu Medvedie dni. V poradí 16. ročník bude mať premiérovo podobu dobrodružnej rodinnej hry. Ponúkne počas dvoch dní zábavu aj netradičné vzdelávanie.

Deti dostanú darček

Hlavným organizátorom podujatia je Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry. Ako informovala jej riaditeľka Lucia Blašková, namiesto pódia v tomto roku rozložia program na desať stanovísk na Hrebienku.

Na deti budú podľa Blaškovej čakať zaujímavé predstavenia spojené s plnením úloh o tatranskej faune a flóre. Za absolvovanie všetkých stanovísk dostanú darček. Plánovaná dobrodružná hra sa začne na stanovišti u starého medveďa, ktoré ponúkne príbeh o lesnom kráľovstve.

Vstup zdarma

Medvedie dni budú v exteriéri zároveň spojené so zaujímavým edukačným programom, rôznymi eko atrakciami, interaktívnymi hrami a súťažami.

„Deti sa dozvedia veľa zaujímavého o práci horských záchranárov, horských nosičov, na vlastných pleciach si budú môcť deti aj rodičia vyskúšať pravú nosičskú krošňu. So životom včiel deti zoznámi i včelár,“ doplnil manažér horského strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Vstup na Medvedie dni je zdarma, podujatie sa uskutoční za každého počasia.

Viac k témam: Deti, Víkend, Zábava
Zdroj: SITA.sk – Hrebienok bude cez víkend patriť Medvedím dňom, ponúknu zábavu aj netradičné vzdelávanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdá sa, že máte vypnuté reklamy

Náš obsah nás stojí enormné množstvo času, nápadov a síl. Prosíme, vypnite si AdBlocker. Ďakujeme!

Refresh